Költészet napi piknik a múzeum udvarán
Sándor Attila
2025.04.15.
Interaktívan ünnepelték a költészet napját, majd Jókai egyik kedvenc
ételével, a görhönnyel kedveskedtek a szervezők piknik résztvevőinek
Április 12-én, szombat délutánján a kisteleki múzeumkertben találkoztak a helyi irodalomkedvelők, hogy interaktívan ünnepeljék meg a költészet napját. A költészet és a művészet szeretetének ápolása jegyében gondoskodtak arról a szervezők, hogy mindenki megtalálja a neki kedves pillanatokat.
A Kocsiné Benkő Beáta köszöntője után két fiatal versmondó, Czeglédi Milla és Süli Fanni osztották meg a közönséggel választott verseiket.
Víghné Lócskai Krisztina három dallal és magával ragadó előadásával ajándékozta meg a közönséget.
Radnóti Miklós "Nem tudhatom" című versét együtt szavalták el a jelenlévők oly módon, hogy Susánszky Benjamin mondta előre a verssorokat, melyeket aztán közösen ismételtek meg a verskedvelők.
A Kisteleki Költő Klub képviseletében Varga Andrea és Jenei Norbert hozták verseiket. Norbert saját versét adta elő, míg Andrea Jókai költeményeket tárt a közönség elé.
A magyar irodalom egyik legnagyobb alakja, József Attila sem maradt ki az ünnepből: Jenei Norbert éneklésével a "Születésnapomra" című verssel idézték meg a költészet napján a költőt.
Délután a Szenior Örömtánc Csoport lendületes előadása hozott új színt az eseménybe, akik négy társastánccal szórakoztatták a közönséget.
Az ünnepség meglepetései között szerepelt az ajándékozás gesztusa is: Miklós Jánosné Mártika nagylelkű ajándéka, a könyvjelzők, melyekért ezúton is köszönetet mondanak a szervezők, akik a költészet napi rendezvény zárásaként igazi ínyencséggel, Jókai Mór egyik kedvenc ételével, a görhönnyel kedveskedtek a piknik résztvevőinek.
Fotók: Kocsis Zoltán
|