Nyílt napokat tartottak az ÁFG-ben
Kistelekjárás.hu
2016.11.30.
A vetélkedőkön az általános- és középiskolás tanulók jó hangulatban, leleményességet és ügyességet, némi szakmai jártasságot igénylő feladatokban mérték össze tudásukat
November 14-24. között rendeztük meg iskolánkban a hagyományos Nyílt Napokat, ahol a helyi és környező települések 8. osztályosainak mutattuk be közelebbről a gimnáziumi és szakgimnáziumi képzéseinket, az iskolát és az itt folyó munkát.
Sok településről (Kistelek, Baks, Kömpöc, Pusztaszer, Forráskút, Csengele, Csanytelek, Szeged, Ópusztaszer, Petőfiszállás, Tömörkény, Gádoros stb.) nagy számban érkeztek az általános iskolás tanulók és reméljük kellemes élményekkel távoztak a délelőtti és a délutáni programokról egyaránt.
Ezeken a napokon délelőtt lehetőségük nyílt a tanulóknak órákat látogatni, megtapasztalni, hogy milyen színvonalúak az órák, milyen tárgyakat lehet itt tanulni és milyen a középiskolások élete.
Délutánonként vetélkedőket szerveztünk az általános iskolások 7.-8. osztályosai illetve középiskolás tanulóink számára, ahol jó hangulatban, leleményességet és ügyességet, némi szakmai jártasságot igénylő feladatokban mérték össze tudásukat a tanulók. Az egyes vetélkedőkön az alábbi eredmények születtek:
Sok településről (Kistelek, Baks, Kömpöc, Pusztaszer, Forráskút, Csengele, Csanytelek, Szeged, Ópusztaszer, Petőfiszállás, Tömörkény, Gádoros stb.) nagy számban érkeztek az általános iskolás tanulók és reméljük kellemes élményekkel távoztak a délelőtti és a délutáni programokról egyaránt.
Ezeken a napokon délelőtt lehetőségük nyílt a tanulóknak órákat látogatni, megtapasztalni, hogy milyen színvonalúak az órák, milyen tárgyakat lehet itt tanulni és milyen a középiskolások élete.
Délutánonként vetélkedőket szerveztünk az általános iskolások 7.-8. osztályosai illetve középiskolás tanulóink számára, ahol jó hangulatban, leleményességet és ügyességet, némi szakmai jártasságot igénylő feladatokban mérték össze tudásukat a tanulók. Az egyes vetélkedőkön az alábbi eredmények születtek:
„Törd a fejed” matematika verseny:
7.-8. osztályosok:
I. helyezett csapat:
Balogh SáraTóth Panna
Csurgó Kristóf
Terhes László
(Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Baks, 8.o)
II. helyezett csapat:
Gábor Dóra
Muhel Anna
Kis Nikolett
Szilágyi Péter
(Kisteleki Általános Iskola és Kollégium, 8.b)
III. helyezett csapat:
Gulyás Anita
Katona Johanna
Kormányos Angéla
Pigniczki Attila
(Csengelei Általános Iskola, 8.o)
IV. helyezett csapat:
Székesi Dorina
Csanki Szandra
Perecz Fanni
Pataki Alexandra
(Kisteleki Általános Iskola és Kollégium, 8.c)
V. helyezett csapat:
Varga Sándor
Czinege Viktor
Horváth Orsolya
Szűcs Bálint
(Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Pusztaszer, 8.o)
9.-12. osztályosok:
I. helyezett csapat:
Biro DenisNagyillés Gáspár Bence
Balogh Kata
Juhász Gábor
(ÁFG 12. a)
II. helyezett csapat:
Szabó Péter
Mészáros Barna Vajk
Balogh Sára
Varga Brigitta
(ÁFG 10.a)
Domonics Ákos
Kreiniker Ákos
Koncz Gábor Richárd
Kővágó Ádám
(ÁFG 11.a)
Német nyelvi verseny:
Egy kategóriában indultak a tanulók.
I. helyezett csapat:
Mészáros Barna VajkKothencz Kata
Bartos-Elekes Éva
Horváth Patrícia
(ÁFG 10.a osztály csapata)
II. helyezett csapat:
Tóth AlexandraMicheli Dominik
Szabó Péter
Tóth Noémi
(ÁFG 10. a osztály csapata)
III. helyezett csapat:
Kővágó ÁdámRácz Ágnes
Molnár Fanni
Kaszás Julietta
Dóka Viktória
(ÁFG 11. és 12. a osztály)
Angol nyelvi verseny:
7.-8. osztályosok:
I. helyezett csapat:
Bárkányi Lili ViolaBuják Napsugár
Kálmán Anna
Süli Bendegúz
(Kisteleki Általános Iskola és Kollégium, 8.a)
II. helyezett csapat:
Sulik Helga
Papp Kitti
Szunyi Kata
Tóth Szabolcs
(Kisteleki Általános Iskola és Kollégium, 8.a)
III. helyezett csapat:
Balogh Sára,Dobos Flóra,
Tóth Panna,
Csurgó Kristóf
(Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Baks, 8.o)
9.-10. osztályosok:
I. helyezett csapat:
Mészáros Barna VajkGyurkovits Róbert
Szabó Péter
Rúzsa Viktor
(ÁFG 10.a)
II. helyezett csapat:
Bartos- Elekes ÉvaHorváth Patrícia
Kothencz Kata
Micheli Dominik
(ÁFG 10.a)
III. helyezett csapat:
Tóth Alexandra
Czinege Erik
Bitó Zsolt
(ÁFG 10.a)
11.-12. osztályosok:
I. helyezett csapat:
Molnár FanniNagy Szilvia
Rácz Ágnes
Sárosi Róbert
(ÁFG 11.a)
II. helyezett csapat:
Nagy DávidGyőrfy Ádám
Koncz Gábor
Domonics Ákos
(ÁFG 11.a)
III. helyezett csapat:
Csendes Boglárka
Balogh Kata
Muhel Alexandra
Huszák Sára
(ÁFG 12.a)
„Gazdálkodj okosan” vetélkedő:
I. helyezett csapat:
Horváth Attila
Révász Tamás
Csanki Máté Csaba
Kovács Kamilla
(Kisteleki Általános Iskola és Kollégium, 8. c)
II. helyezett csapat:
Csanki Szandra Zsóka
Perecz Fanni
Székesi Dorina
(Kisteleki Általános Iskola és Kollégium, 8. c)
III. helyezett csapat:
Kis Nikolett
Susánszki Donát Marcell
Horváth Barnabás
Muhel Anna
(Kisteleki Általános Iskola és Kollégium, 8. b)
XI. Árpád Informatika vetélkedő:
4.-8. osztályos kategóriában indultak a tanulók.
I. helyezett: Süli Bendegúz
(Kisteleki Általános Iskola és Kollégium, 8.a)
II. helyezett: Tóth Ármin
(Üllés, Forráskút, Csólyospálos Községi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, 8.o)
III. helyezett: Berta Bence
(Kisteleki Általános Iskola és Kollégium, 5.c)
Gratulálunk minden résztvevőnek, köszönjük, hogy ellátogattak hozzánk és reméljük jól érezték magukat programjainkon.
Árpád Fejedelem Katolikus Gimnázium és
Szakgimnázium tantestülete
Szakgimnázium tantestülete